goldsaver

Automatyczne kupowanie złota, czyli sztabka gromadzi się sama…

Od początku istnienia tej strony zachęcam do gromadzenia oszczędności, zarówno tych dużych, a przede wszystkim małych, z których kiedyś powstaną duże. Kilka miesięcy temu zachęcałem do automatycznego oszczędzanie dzięki ustanowieniu zlecenia stałego w koncie, co sprawia, że nie odczuwamy, że część naszych środków nie może być przeznaczona na konsumpcję. Dziś nawiązując do tego usprawnienia oraz alternatywnych metod oszczędzania, zachęcam do automatycznego zakupu sztabki złota na raty w Goldsaver, dzięki zleceniu stałemu.

Automatyczne oszczędzanie dzięki zleceniu stałemu

Dziś nie zamierzam pisać o zaletach dywersyfikowania swoich oszczędności, a co za tym idzie lokowania części swoich nadwyżek finansowych w złocie, ponieważ napisałem o tym już wystarczająco dużo tutaj i tutaj. Teraz chciałbym pokazać jak w prosty i automatyczny sposób nabywać złoto, otrzymując przy okazji rabat na jego zakup.

Ustanowienie zlecenia stałego w celu zakupu złota (jak również innych metod oszczędzania) sprawia, że nie musimy pamiętać o dokonaniu tej transakcji. Co więcej nie zauważamy jej, przez co w naszej świadomości pojawia się informacja, że do dyspozycji na dany miesiąc mamy wyłącznie kwotę pozostającą po wykonaniu zlecenia. Działa to na zasadzie samoopodatkowania. Wyobraź sobie teraz, że rząd nakłada nowy podatek w wysokości przykładowo 50zł miesięcznie. Wkurzasz się, ale nie masz wyjścia i musisz płacić, więc do dyspozycji pozostaje Ci mniejsza kwota. Po kilku miesiącach przystosowujesz się do sytuacji i radzisz sobie bez tych 50zł. Podobnie jest  z samoopodatkowaniem, ponieważ Ty przestajesz odczuwać brak tej drobnej kwoty, a w tle rosną Twoje oszczędności. Dlaczego więc nie opodatkować się w złocie?

Korzyści z korzystania ze zlecenia stałego przy zakupie złota w Goldsaver*:

1. Klient ustawiający sobie zlecenie stałe otrzymuje rabat 1 % na sztabkę uncjową (można powiedzieć, iż szybciej ją może uzbierać na koncie) . Będzie to automatyczne. Niestety w przypadku przerwania tego zlecenia Klient traci rabat.

2. Dodatkowy rabat 10zł:

  • otrzymuje osoba, która dopiero zakłada konto, a wcześniej nie korzystała z serwisu;
  • przy rejestracji można wpisać kod rabatowy – Mamy różne kody rabatowe o tej samej wartości (10 zł). Można je spotkać w stopkach doradców, na portalach społecznościowych oraz otrzymać w oddziale przy zakupach;
  • kwota ta automatycznie przeliczy się na ilość złota a nie na kwotę, czyli po rejestracji i po pierwszej wpłacie (minimalna wpłata to 10 zł) wpłata ta automatycznie powiększy się o ilość złota w przeliczeniu na kurs z danego momentu.

* Trzeba jednak pamiętać, że zlecenie stałe to tradycyjny przelew bankowy, który nie jest realizowany przez automatyczny system szybkich e-płatności, stąd od wykonania przelewu, do momentu zaksięgowania zakupu na koncie w sklepie Goldsaver mogą minąć max. 3  dni robocze.

Moja subiektywna opinia o Goldsaver

Muszę przyznać, że nie tylko piszę o kupowaniu złota na raty, ale również osobiście zacząłem to robić dzięki platformie Goldsaver. Myślę, że gdyby nie możliwość przeznaczania na to małych kwot, to jeszcze długo nie zdecydowałbym się na oszczędzanie w złocie. Ale nie będę teraz zachwalał tego rozwiązania, ponieważ chciałbym się wypowiedzieć o aspektach technicznych platformy. Muszę przyznać, że obsługa konta w Goldsaver jest naprawdę intuicyjna, a zakupy błyskawiczne. Po chwili widzimy ile złota w gramach nabyliśmy, wraz z historią naszych transakcji oraz wykresem przedstawiającym nasze oszczędności. Ceny złota aktualizowane są 2 razy w ciągu dnia co sprawia, że jesteśmy na bieżąco z tym co dzieje się akurat na rynku. Co więcej każdy zainteresowany może zapoznać się z działaniem systemu jeszcze przed rejestracją, poprzez skorzystanie z bezpłatnego konta demo, które nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.

Na koniec polecam obejrzenie animowanego filmu wyjaśniającego dlaczego warto kupować fizyczne złoto:

 

O Autorze 

Finansista, który pokazuje ludziom na co zwrócić uwagę w kontaktach z bankiem czy ubezpieczycielem, czyli jak świadomie poruszać się w świecie finansów.