Za nami majówka czyli pierwszy długi weekend sprzyjający podróżom i urlopom, jednak prawdziwy okres urlopowy dopiero przed nami. Miliony Polaków wyruszą w bliższą lub dalszą podróż aby odpocząć i mieć chwilę spokoju. Ważne żeby poza pogodą, na którą nikt nie ma wpływu nic nie było w stanie tego spokoju zakłócić. Czy jest to możliwe? Oczywiście, ponieważ od nieprzewidzianych wypadków na wakacjach można się ubezpieczyć wykupując ubezpieczenie turystyczne.
Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?
Nagły wypadek potrafi zepsuć nam cały urlop, dlatego też warto ubezpieczyć się i nie martwić się w razie awarii samochodu czy uszkodzenia ciała. W takich sytuacjach musimy ponieść wysokie koszty napraw bądź leczenia, ponieważ przebywamy daleko od domu, a często również poza granicami kraju. Chcąc zaoszczędzić 100 zł na ubezpieczeniu może okazać się, że musimy zapłacić kilkaset złotych za lawetę, która dostarczy nasz samochód do domu. Oczywiście kilkaset złotych jeżeli sytuacja ma miejsce w Polsce.
Podróżując samolotem czasami zdarza się, że zaginie nasz bagaż lub zostanie przywieziony za kilka dni. Ubezpieczenie turystyczne pozwala nam wtedy zakupić niezbędne rzeczy bez ponoszenia kosztów z własnej kieszeni i cieszyć się wakacjami.
Ubezpieczenie turystyczne przez wiele osób traktowane jest jako dodatkowy koszt dodany do i tak już drogich wakacji. Według nich jest to wydatek zbędny. Tymczasem prawda jest taka, że ubezpieczenie turystyczne po przeliczeniu na okres naszego wyjazdu jest naprawdę tanie. Dziennie może nas kosztować kilka złotych. Obejmując ubezpieczeniem rodzinę zapłacimy nieco więcej, ale i tak jest to nic w porównaniu z kosztami, jakie przyszłoby nam ponieść bez posiadania ubezpieczenia, gdyby tylko zaistniała taka potrzeba.
Od czego możemy się ubezpieczyć?
W dzisiejszych czasach ubezpieczyć możemy się od wszystkiego, ale czy tego akurat potrzebujemy? Najpierw należy zadać sobie pytanie, gdzie się wybieramy i jaki zakres ubezpieczenia będzie nam potrzebny. Lista potencjalnych zagrożeń jest naprawdę długa, a mianowicie:
- koszty związane z leczeniem powypadkowym,
- koszty transportu medycznego do kraju,
- koszty akcji ratowniczej lub poszukiwawczej,
- koszty naprawy samochodu lub posiadanego sprzętu,
- koszty utraconego bagażu (kradzież, zagubienie),
- koszty utraconych dokumentów i kart płatniczych,
- koszty bankructwa biura podróży i powrotu na własną rękę,
- utrata zaliczki,
- itd.
Dostęp do ubezpieczeń turystycznych jest bardzo prosty, a wiele banków oferuje takie ubezpieczenia wraz z kontem osobistym lub kartą kredytową. Jeżeli jednak w Twoim banku nie ma takiej oferty to warto skontaktować się z doradcą, który pomoże porównać dostępne na rynku oferty i wybrać najkorzystniejszą. Wykupione ubezpieczenie turystyczne w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem pozwoli cieszyć się spokojnymi wakacjami.